close
تبلیغات در اینترنت
تکلیفات ما در برابر ظهور

منتظرین ظهور

تکلیفات ما در برابر ظهور

سایت بزرگ تفریحی پرشین برتر

سلام 

شما می توانید برای ساعاتی خوش به سایت بزرگ پرشین برتر سر بزنید.

برای ورود به سایت پرشین برتر بر روی لینک زیر کلیک کنید 

پرشین برتر

تبریک نیمه شعبان

با سلام ولادت پر فیض و نورانی منجی عالم حضرت امام مهدی عجل الله تعلی فرج الشریف را به عموم شیعیان و همه ی ایرانی های عزیز تبریک عرض می نمایم .


مدیریت سایت بزرگ منتظرین ظهور 

 همه یک صدا و از اعماق وجود ایشان را صدا کنیم یا مهدی ادرکنی.

تبریک سال نو 95

بسم الله الرحمن الرحیم 

مدیریت سایت مذهبی اجتماعی منتظرین ظهور برای شما عزیزان کاربران محترم و افراد عضو این سایت سالی خوش را ارزو مند است و همچنین اغاز سال 1395 خورشیدی را به شما تبریک میگوید . 

ای کاش امسال امام زمان عج در کنار ما بود ای کاش ...

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: دوشنبه 02 فروردين 1395 ساعت: 1:14قبل از ظهر |تعداد بازدید : 55 نویسنده :

عاشقانه و دل نوشته ای برای خدا

سلام خدا 

منو یادت میاد اره میاد 

چطور یادت نیاد به بنده روی سطح افقی زمین  گرفتاره و مدام کارش شده شکستن دل تو دل امام خودش من خستم از خودم از نق زدنام از نا بنده بودنم بم بست معنی نداره بمبست یعنی تو نباشی کسی میگه بمبست هست که یعنی خدا رو نمیشناسه ولی نه وقتی خدا هست بمبست نیست .

زندگی من نفس من وجود من 

گاهی یه وقتایی حواستو ندارم شاید بیشتر از گاهی خیلی نمیدونم اما الان اینجام که بگم ببخش بخاطر اون روزایی که مظلومانه نگام کردی ازم خواستی برگردم من بر نگشتم من برنگشتتتتم 

بیشتر اوقات منتظرم بودی حی انتظار کشیدی ولی از من خبری نبود خداااا جونممممممم ببخشید که سر کارت گذاشتم من حال اون اوقاتتو نمیتونم درک کنم چون محدودم در برابر محدودم اخه خدا شناسی خدا شنااااس میخواد 

خدایا توبه بخاطر همه چی همه کس من فقط به تو نیاز دارم فقط به تو میخوام پرواز کنم رو زمین سنگینم کمکم میکنی تا سبکش کنم 

خیلی میخوامت صادقانه بگم تو خیلیییییییییییی خوبی  بهتررررینی  

بهتر از هر چیززززز و هر کس 

فقط یادت نره که نمیره یا منو نجات بده یا کاری کن تا بتونم بندت باشم معنای واقعی میلمون بودن رو نشون بدم و تسلیم تو باشم

دوست دارم من چهار ستاره تو زندگیم دارم 

اولیش تویی دومیش امام حسینه سومیش اباالفضل چهارمیش منجی عالم اقا امام زمان 

الهم عجل لولیک الفرج 

پس نخستین ستاره زندگیم تنهام نزاری که نمی زاری .

از حالا به بعد من دیگه فقط حاظر .

مراقب خودت باش . 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: شنبه 13 آذر 1395 ساعت: 4:34قبل از ظهر |تعداد بازدید : 52 نویسنده :

ما و غربت امام زمان

سلام اقا جان 

قبول داری ما بی معرفت نداریم راستش دلم دیگه واسه خودم میسوزه چون مرد نیستم که یاری تو رو اون طور که میخوای برات بجا بیارم 

من دیگه خسته شدم حرف زدن با این ادما دیگه فایده نداره اینا همینطورین تو غریبیییییی ولی اینا چه میدونن غربت نمی دونن یعنی چی من راستش دیگه دلم گریه ها هم نداره چون تو میدونی گر هامم تموم شده 

و حالا شما مردم تا کی ریا ؟

تا کی دو رنگی ؟      تا کی نامردی ؟    نیمه شعبان رو یادتونه چطور برا ظهورش بال بال میزدید حالا پس چی شد یادتون رفت ؟ ههه خیلی باحالید شما انقدر مرد نیستید یه یا مهدی بگید و بار حقیقی باشید البته این دیگه یه عادته نه چیزی دیگه شما اخرت رو هم فراموش کردین چه برسه به امام زمان (عج)  رو غافل از این که مهدی یعنی همه چیززززززززززززززززز 

هیهات هیهات ... 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال: سه شنبه 01 تير 1395 ساعت: 10:55بعد از ظهر |تعداد بازدید : 36 نویسنده :

غربت امام زمان

تاریخ ارسال: سه شنبه 01 تير 1395 ساعت: 10:44بعد از ظهر |تعداد بازدید : 39 نویسنده :

طرح محسنین ماه عسل

سلام قابل توجه افرادی که می خواهند در طرح محسنین و اکرام به ایتام برنامه ماه عسل ثبت نام کنند و به ایتام کمک کنند میتوانند به ادرس یا لینک زیر مراجعه  فرمایند . 

     برای مشاهده ادرس به ادامه مطلب بروید 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: جمعه 19 تير 1394 ساعت: 8:20بعد از ظهر |تعداد بازدید : 107 نویسنده :

چگونگی تقویت کردت توکل در خودمان

چگونه توکل را در خود تقویت کنیم؟

 


توکل یکی از ارکان ایمان است، بنابراین رابطه عمیق و تنگاتنگ با ایمان دارد، در قرآن نیز توکل در مورد افراد مؤمن مطرح شده است. پس یکی از عوامل اصلی و مهم در ایجاد ریشه توکل در خویش این است که «ایمان به خدا» تقویت کنیم و رفتارهایی که ریشه در ایمان با خدا دارد مکرراً انجام شود تا هم ایمان تقویت شود و هم توکل افزایش یابد.

 

 

 


"راز

 

اهمیت توکل از نظر آیات و روایات

 

خداوند در موارد متعدد توکل برخدا را از ویژگی‎های افراد با ایمان می‎داند و می‎فرماید: و علی الله فتوکلوا ان کنتم مؤمنین؛[1] برخدا توکل کنید اگر ایمان دارید». و یا این که: «و علی الله فلیتوکل المؤمنون؛[2] افراد با ایمان باید تنها برخدا توکل کنند». در روایات نیز از «توکل» به معنای یکی از ارکان ایمان یاد شده است.[3]

 

حقیقت و معنای توکل

حقیقت توکل این است که انسان کارهای خودش را به خدا واگذار کند و همه چیز را از سوی خدا و مربوط به خدا بداند و تا آن جا که توان دارد تلاش نماید امّا آن چه از توان او بیرون است به خدا واگذارد، و از الطاف جلیه و خفیه او مدد بطلبد.[4]

 

مراحل توکل : توکل را می توان بطور کلی بر سه قسم تقسیم کرد:

1- توکل زبانی : یعنی آن توکلی که فقط با زبان گفته می شود توکلت علی الله (برخداتوکل کردم ) این توکل از ارزش معنوی برخودار نیست.

2- توکل اعتقادی : یعنی آن توکلی که ناشی از این اعتقاد است که واقعا همه کاره خداوند تبارک و تعالی است و حقیقتا او تکیه گاه همه چیز و همه کس است با توجه به این اعتقاد توکل بر خدای تعالی می شود و سپس بر کاری اقدام می گردد این توکل از ارزش معنوی برخودار است که اکثر مسلمان ها می توانند با توجه به این مرحله توکل کارهای خود را آغاز کنند.

3- توکل قلبی : یعنی آن توکلی که از حالات بلکه از ملکات فضیله نفس انسانی گشته است و شاید حدیث شریف زیر به این مرحله عالی از توکل اشاره داشته باشد: علی بن سوید می گوید از امام موسی بن جعفر(علیه السلام) درباره این آیه شریفه «و من یتوکل علی الله فهو حسبه» هر کس بر خدا توکل کند خدا او را بس است پرسیدم حضرت فرمود: «التوکل علی الله درجات منها ان تتوکل علی الله فی امورک کلها فما فعل بک کنت عنه راضیا تعلم انه لا یألوک خیرا و فضلا و تعلم ان الحکم فی ذالک له فتوکل علی الله بتفویض ذالک الیه وثق به فیها و فی غیرها» ؛ توکل بر خدا دارای درجاتی است از جمله اینکه در تمام کارهایت برخدا توکل کنی پس هر چه خدا با تو انجام داد (و اراده حکمت آمیزش بر هر چه تعلق گرفت ) راضی باشی علم و یقین داشته باشی که او از هیچ خیر و فضلی دریغ نکند و نیز علم و یقین داشته باشی که حکم و فرمان در این جهت با اوست پس با واگذاری کار به او بر او توکل کن و به او در کارهای خود و کارهای غیر خود وثوق (اطمینان و آرامش ) داشته باش . (ترجمه اصول کافی کلینی ، ج 3، ص 106، ر 5).

برای ایجاد و پرورش توکل باید ایمان و یقین را در خویش تقویت نموده، از غیر خدا قطع طمع نماییم و به جز خدا از هیچ کسی بیم و هراس نداشته باشیم. اعتماد ما فقط به خدا باشد و همه کارها را از سوی او بدانیم و نیز نسبت به مقدرات الهی راضی باشیم

راهکارهای تقویت توکل

پس از بیان این مقدمات اینک به این می پردازیم که «چگونه ریشه توکل را در خویش بپرورانیم؟» برای پرورش ریشه توکل باید به این نکات توجه کنیم:

1. تقویت ایمان

توکل یکی از ارکان ایمان است، بنابراین رابطه عمیق و تنگاتنگ با ایمان دارد، در قرآن نیز توکل در مورد افراد مؤمن مطرح شده است. پس یکی از عوامل اصلی و مهم در ایجاد ریشه توکل در خویش این است که «ایمان به خدا» تقویت کنیم و رفتارهایی که ریشه در ایمان با خدا دارد مکرراً انجام شود تا هم ایمان تقویت شود و هم توکل افزایش یابد.

 

"ایمان"

 

2. یقین به حقانیت خداوند

یکی دیگر از عوامل مهم در پیدایش و شکل گیری ریشه توکل به خدا این است که سعی کنیم در ایمان و باورهای اعتقادی خود به مرحلة یقین نایل شویم. یعنی در حقانیت خداوند ربوبیت تکوینی و تشریعی او شکلی نداشته از نظر ایمان ثابت قدم باشیم. علی ـ علیه السّلام ـ در این باره می‎فرماید:«التوکل من قوّة الیقین» [5] توکل نتیجه یقین است، و در یک کلمه رفتار‎های‎مان حاکی از ایمان و اعتقادمان به خدا باشد.

 بقیه مطلب در ادامه مطلب ....

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: دوشنبه 11 خرداد 1394 ساعت: 3:48قبل از ظهر |تعداد بازدید : 60 نویسنده :

حاجت دارم

سلام خدا منو یادته 

من همونم که به تو بدی میکنم تو میبخشی از تو عبور میکنم چشماتو میبندی تا بدی هامو نبینی من همونم که یک عمر بدون عشق تحملم کردی ! 

یه روز خیلی بهت نیاز داشتم جسارت بود کارم چون بنده مور  علاقت نبودم و ازت درخواست داشتم اما تو من حقیرو بازم خجالت زده کردی و حاجتمو دادی گفتی نترس من هستم من تو ذهنم بود که تا لحظه اخر کنارمی و باید تا لحظه شکست بهت ایمان داشته باشم همونطورم شد دیدم اون لحظه فرا نرسید تو جواب حاجتمو دادی و من خودمو خیلی پست فرض کردم خدایا تو اینقدرررررر بزرگیییییی؟؟؟؟؟؟؟ چرا زود تر نفهمیدم چرا به موقع نفهمیدم .

جالب اینجاست بدی میکنم خوبی میکنی و من مرتبا گره های کور زندگیمو تقصیر تو میدونم ولی مقصرش خودمم راستش برا خودم متاسفم که هنوز بزرگ نشدم ببخشید گاهی وقتا موجب ازارت میشم امام زمان رو می رنجونم شیطان حروم زاده رو سر بلند میکنم منو ببخش اما من دیگه نمیخوام بدون تو باشم منو دریاب کمکم کن تا بتونم اون که باید باشم .....حالا بازم حاجت دارم بازم جسارت دارم و بازم انتظا  مهربونی ازت دادم تو همیشه کاری کن که منه ظالم همیشه بهت محتاج بشم و از حاجت بخوام میشه خواهش کنم حاجتمو بدی و نزاری به حاجتم نرسم ازت خواهش میکنم تورا به حق محمد و ال مطهرش بازم حاجت روام کنی البته من به تو ایمان کامل دارم و بازم قلبم میگه تو تنها نیستی یکی همیشه کنارته و نگات می کنه تنهات نمی زاره خدایا بابت کوتاهی هام و حقارت هام شرمندم تو منو حاجت روا کن من زبونم بستست نمیتونم قولی بدم چون بازم شرمندت میشم و بازم میمونمو حقارت خودم خدایا بابم امتحانات و همه چیز ازت متشکر ارامشم ......

 بگو سبحان الله  نظر هم یادت نره 

تاریخ ارسال: دوشنبه 04 خرداد 1394 ساعت: 1:16قبل از ظهر |تعداد بازدید : 43 نویسنده :

گناهان ما و امام زمان (عج)

 پرهيز از افراط و تفريط:

امام زمام (عج) در توقيعي مي فرمايند:

«تقوا پيشه کنيد، تسليم ما باشيد و کار را به ما واگذاريد که بر ماست شما را از سرچشمه سيراب بيرون آوريم چنانکه بردن شما به سرچشمه از سوي ما بود ... به سمت راست ميل نکنيد و به سوي چپ نيز منحرف نشويد.» (1)

 24.jpg

توجه به آن حضرت همراه با محبت

امام زمان (ع) در توقيع شريفي خطاب به شيعيان مي فرمايند: «توجه خود را همراه با محبت و دوستي به سوي ما قرار دهيد و در مسير دستورات روشن و قطعي دين حرکت کنيد که همانا من براي شما خيرخواهي مي کنم و خداوند گواه است بر من و شما و اگر نبود علاقه ما به نيکو بودن شما و رحمت و مهربانيمان بر شما، به سخن گفتن با شما نمي پرداختيم.»(2)

 

 

 

 

 

 

 

  به ادامه مطلب مراجعه کنید ....... 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: یکشنبه 30 فروردين 1394 ساعت: 4:34بعد از ظهر |تعداد بازدید : 80 نویسنده :